kalendarium 2000 - 2009

2000 rok

30.04. na leszczyńskim torze rozegrano Jubileusz 25 – lecia startów Romana Jankowskiego. Zwyciężył Robert Sawina z Atlasu Wrocław

09.09. rozegrano 50 –ty Memoriał im. Alfreda Smoczyka . Zwyciężył Leigh Adams Z Australii.

22.09. rozegrano w Lesznie finał Brązowego Kasku

2001 rok

21.03. na torze w Rybniku poważnej kontuzji kręgosłupa doznał Andrzej Szymański

15.07. rozegrano Memoriał im. Alfreda Smoczyka. Zwyciężył Sebastian Ułamek z Atlasu Wrocław

26.08. w Peterborough (Anglia) rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na 14 miejscu został sklasyfikowany Krzysztof  Kasprzak.

06.10. w Pardubicach (Czechy) rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów do lat 19 , Krzysztof Kasprzak uplasował się na 10 miejscu.

14.09. na leszczyńskim torze rozegrano finał Drużynowych Mistrzostw Polski. Młodzieżowy zespól Unii Leszno wywalczył tytuł mistrzowski.

30.09. w Częstochowie podczas finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski Łukasz Jankowski wywalczył brązowy medal.

29.09. rozegrano Turniej Indywidualny dla Andrzeja Szymańskiego

2002 rok

W rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski , drużyna wywalczyła srebrne medale

13.04. rozegrano na leszczyńskim torze  I Drużynowy Puchar Qadów

09.06. rozegrano w Lesznie Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski

18.07. odbył się w Lesznie Półfinał Brązowego Kasku

04.08. w Tarnowie rozegrano finał Brązowego Kasku. 2 miejsce zajął Norbert Kościuch, a na 3 miejscu uplasował się Krzysztof Kasprzak

25.08. w Daugavpils (Łotwa) rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów do lat 19 , Krzysztof Kasprzak uplasował się na 5 miejscu.

25.08. rozegrano Jubileusz 10 – lecia startów Sebastiana Ułamka

29.08. w Rybniku Krzysztof Kasprzak zajął 1 miejsce w finale Srebrnego Kasku

07.09.  w Slany (Czechy) tytuł wicemistrza Świata juniorów wywalczył Krzysztof Kasprzak, na 7 miejscu został sklasyfikowany Łukasz Jankowski

21.09. na torze w rybnickiego RKM-u rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Europy.  2 miejsce wywalczył Krzysztof Kasprzak

21.09. rozegrano na leszczyńskim torze  I Drużynowy Puchar Qadów

W końcowej klasyfikacji Mistrzostw Świata Grand Prix na 17 miejscu został sklasyfikowany
     Sebastian Ułamek

05.10. rozegrano Memoriał im. Alfreda Smoczyka. Zwyciężył Jacek Rempała

2003 rok

11.05. rozegrano Turniej Speedway Quad

07.06. rozegrano Turniej z okazji 65 – lecia Klubu Sportowego Unia Leszno

27.07. finał Brązowego Kasku rozegrano w Toruniu, na 2 miejscu uplasował się Krzysztof
     Kasprzak

01.08. tym razem na leszczyńskim torze zawodnicy Rafał Dobrucki Krzysztof Kasprzak i Damian Baliński podczas finału Mistrzostw Polski Par Klubowych  zwyciężyli, zdobywając tym samym dla klubu tytuł mistrzowski.

30.08. w Slany (Czechy) rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Europy. W końcowej klasyfikacji Krzysztof Kasprzak zajął 1 miejsce.

14.10. rozegrano Memoriał im. Alfreda Smoczyka. Zwyciężył zawodnik Atlasu Wrocław Sławomir Drabik

2004 rok

W finałach Drużynowego Pucharu Świata startował Krzysztof Kasprzak. Polska wywalczyła 4 miejsce.

W końcowej klasyfikacji Mistrzostw Świata Grand Prix na 23 miejscu został sklasyfikowany Rafał Dobrucki. Z dziką kartą startował Krzysztof Kasprzak

24.06. w Częstochowie rozegrano finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Leszczynianie Krzysztof Kasprzak , Robert Kasprzak oraz Mateusz Jurga wywalczyli srebrne medale.

06.07. rozegrano w Lesznie Półfinał Brązowego Kasku.

08.07. w Pile rozegrano finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski  srebrny medal wywalczył Krzysztof Kasprzak

11.09. we Wrocławiu rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na 9 miejscu został sklasyfikowany Krzysztof Kasprzak

10.10. rozegrano Memoriał im. Alfreda Smoczyka. Zwyciężył Krzysztof Kasprzak

2005 rok

W DMP powtórka wyniku z poprzedniego sezonu (piąte miejsce). W finale IMP w Tarnowie wystartowali: Krzysztof Kasprzak, Damian Baliński, Jacek Rempała. Juniorzy Unii zdobyli w Gorzowie tytuł mistrzowski w finale MMPPK (Krzysztof Kasprzak, Robert Kasprzak, Mateusz Jurga). Damian Baliński zajął drugą lokatę w Złotym Kasku.

2006

– Ponownie piąte miejsce Unii w DMP. W Tarnowie w finale IMP pojechali Rafał Dobrucki i Damian Baliński. Juniorski zespół biało-niebieskich zdobył w Tarnowie srebrny medal. Mateusz Jurga uplasował się na drugiej pozycji w Brązowym Kasku.

2007

– Żużlowcy Unii sięgają w po swój dwunasty tytuł drużynowych mistrzów Polski (Leigh Adams, Krzysztof Kasprzak, Jarosław Hampel, Damian Baliński, Troy Batchelor, Jurica Pavlic, Robert Kasprzak, Robert Miśkowiak, Mateusz Jurga, Patrick Hougaard, Adam Kajoch, Travis McGowan).
Finalistą IMP we Wrocławiu jest Damian Baliński. Unia, w składzie Krzysztof Kasprzak, Damian Baliński, Adam Kajoch, zdobywa w Częstochowie brązowy medal MPPK. Krzysztof Kasprzak zajmuje  trzecią lokatę w Złotym Kasku, a Adam Kajoch zwycięża w Brązowym Kasku.
Na Stadionie Alfreda Smoczyka przeprowadzony zostaje baraż i turniej finałowy Drużynowego Pucharu Świata, w którym triumfuje reprezentacja Polski (jej składzie złote medale DMŚ zdobywa trzech unistów: Jarosław Hampel, Krzysztof Kasprzak, Damian Baliński).

2008

– Uniści zdobywają tytuł drużynowych wicemistrzów kraju (Jarosław Hampel, Leigh Adams, Krzysztof Kasprzak, Damian Baliński, Jurica Pavlic, Adam Shields, Przemysław Pawlicki, Robert Kasprzak, Troy Batchelor, Adam Kajoch).
Jarosław Hampel zostaje srebrnym medalistą IMP w finale w Lesznie, w którym startują także Damian Baliński i Krzysztof Kasprzak. Również srebrny medal zdobywa Unia w toruńskim finale MPPK (Krzysztof Kasprzak, Damian Baliński, Robert Kasprzak). Na torze w Lesznie juniorzy Unii zdobywają złoto MDMP (Robert Kasprzak, Sławomir Musielak, Przemysław Pawlicki, Adam Kajoch, Paweł Ratajszczak). Młodzież Unii wygrywa też Ligę Juniorów. Damian Baliński zdobywa Złoty Kask, a Jarosław Hampel jest w nim drugi.
Jarosław Hampel zdobywa w finale DPŚ w Vojens srebrny medal. W przeprowadzonej na leszczyńskim torze Grand Prix Europy triumfuje Leigh Adams.

2009

– Unia w DMP plasuje się na piątej pozycji. Krzysztof Kasprzak staje w finale IMP w Toruniu na drugim stopniu podium; startują tam także Damian Baliński i Sławomir Musielak, który zdobywa w Lesznie srebrny medal MIMP. Uniści zdobywają w Lesznie brązowy medal MPPK (Jarosław Hampel, Sławomir Musielak, Tobiasz Musielak). W rybnickim finale MMPPK zwycięża juniorska ekipa Unii w składzie: Przemysław Pawlicki, Sławomir Musielak, Matusz Łukaszewski. W toruńskim finale MDMP Unia zdobywa brązowy medal, leszczyńska młodzież wygrywa Ligę Juniorów. Sławomir Musielak zajmuje  trzecie miejsce w Srebrnym Kasku.
Rozegraną w Lesznie Grand Prix Europy wygrywa Jason Crump. W Lesznie odbywa się też finał DMŚ, w którym triumfują Polacy (złote medale zdobywają uniści Krzysztof Kasprzak i Jarosław Hampel).