kalendarium 1990 - 1999

1990 rok

W końcowej klasyfikacji Złotego Kasku na 2 miejscu uplasował się Roman Jankowski.

22.05. rozegrano w Lesznie  Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski

05.08. Unia gościła na własnym torze drużynę AMK Liberec z Czechosłowacji. Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy 60 – 30 .

15.08. w Lublinie Tytuł Indywidualnego Mistrza Polski  wywalczył Zenon Kasprzak

15.08. rozegrano w Lesznie Półfinał Brązowego Kasku

01.09. rozegrano jubileuszowy 40 – ty Memoriał im. Alfreda Smoczyka . Zwycięzcą został Zenon Kasprzak.

01.09. w Tarnowie rozegrano finał Brązowego Kasku. Adam Łabędzki zajął w finale 2 miejsce.

15.09. rozegrano w Lesznie Turniej Jubileuszowy 15 – lecie startów Romana Jankowskiego i 10 – lecie startów Zenona Kasprzaka. W turnieju zwyciężył Zbigniew Krakowski.

06.10. gościła w Lesznie angielska drużyna Exeter. Uniści pokonali gości 57 – 32

1991 rok

17.04. rozegrano w Lesznie spotkanie międzypaństwowe . Reprezentacja PZM podejmowała reprezentacje SVEMO (Szwecja). Spotkanie zakończyło się wygraną gospodarzy  58 – 50   , Adam Łabędzki  wywalczył 9 pkt.

01.05. finał Mistrzostw Polski rozegrano w Bydgoszczy . Leszczynianie wywalczyli tytuł wicemistrzów Polski . Tytuł wywalczyli :Roman Jankowski Zenon Kasprzak oraz Adam Łabędzki

09.06. w Elgane (Norwegia) w finale Indywidualnego Pucharu Europy Zenon Kasprzak uplasował się na  11 miejscu.

16.06. rozegrano Memoriał im. Alfreda Smoczyka  Zwyciężył Piotr Świst z gorzowskiej Stali

06.08. rozegrano w Lesznie eliminacje Złotego Kasku.

W końcowej klasyfikacji Złotego Kasku na 3 miejscu uplasował się Piotr Pawlicki

05.09. w Toruniu rozegrano finał Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Adam Łabędzki wywalczył tytuł wicemistrzowski.

17.09. rozegrano w Lesznie I Finał Brązowego Kasku.

W końcowej klasyfikacji Brązowego Kasku. Adam Łabędzki wywalczył 1 miejsce

30.09. w Coventry (Anglia) rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na 16 miejscu został sklasyfikowany Adam Łabędzki.

W rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski drużyna zajęła 7 miejsce w lidze, aby utrzymać się w I lidze uniści musieli rozegrać dwa spotkania barażowe

06.10.we Wrocławiu rozegrano pierwszy mecz barażowy spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy  Sparty Aspro 54 – 36

13.10.rozegrano w Lesznie mecz rewanżowy o pozostanie w I lidze . Gospodarze przegrali 46 – 44 . Tym samym w następnym sezonie startować będą w II lidze

1992 rok

10.05. rozegrano w Lesznie eliminacje Drużynowych Mistrzostw Świata. Polska wywalczyła 1 miejsce. Piotr Pawlicki zdobył  11 punktów

19.05. na torze gorzowskiej Stali rozegrano finał Mistrzostw Polski Par Klubowych . W finale tym poważnej kontuzji kręgosłupa doznał Piotr Pawlicki. W wyniku tej kontuzji musiał zakończyć karierę sportową

14.06. rozegrano Memoriał im. Alfreda Smoczyka Zwyciężył Jarosław Szymkowiak z Morawski Zielona Góra.

08.07. rozegrano w Lesznie Ćwierćfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski

18.07. w Lonigo (Włochy) został rozegrany finał Mistrzostw Świata Par reprezentacja USA
    wywalczyła 1 miejsce. W finale startowali zawodnicy Unii Greg Hancock i Ronnie Correy

23.08. rozegrano w Lesznie Turniej Jubileuszowy 10 – lecie startów Piotra Pawlickiego. Zwyciężył Eugeniusz Skupień z Rybnika.

29.09. nowozelandczyk Barry Briggs zorganizował w Lesznie turniej GOLDEN GREATS. Zwycięzcami zostali Paweł Waloszek i Zenon Plech.

W rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski II ligi Leszczynianie wywalczyli w końcowej klasyfikacji mistrzostw II miejsce, awansując tym samym do I ligi.

1993 rok

15.04. rozegrano w Lesznie eliminacje Mistrzostw Polski Par Klubowych

10.06. rozegrano Memoriał im. Alfreda Smoczyka . Zwyciężył po raz pierwszy w historii memoriału zawodnik zagraniczny Amerykanin -  Greg Hancock

22.06. rozegrano w Lesznie Pólfinał Brązowego Kasku

31.07. został rozegrany finał Mistrzostw Świata Par reprezentacja USA wywalczyła 2 miejsce. W finale startował zawodnik Unii Greg Hancock

15.08. w Pardubicach (Czechy) rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na 15 miejscu został sklasyfikowany Adam Łabędzki

01.09.w Pile rozegrano finał Brązowego Kasku. Robert Mikołajczak zajął 3 miejsce

1994 rok

31.07. ponownie finał Mistrzostw Polski Par Klubowych rozegrano w Lesznie. Leszczynianie w składzie Roman Jankowski Adam Łabędzki oraz Dariusz Łowicki wywalczyli tytuł wicemistrzowski.

20.08. w Vojens (Dania) Roman Jankowski był zawodnikiem rezerwowym w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata

01.10. rozegrano Memoriał im. Alfreda Smoczyka. Zwyciężył Rafał Dobrucki z Polonii Piła.

Indywidualnym Mistrzem Świata na długim torze został Simon Wigg

W rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski drużyna leszczyńska zajęła 9 miejsce  a to oznaczało spadek do II ligi..

1995 rok

18.05. rozegrano w Lesznie Półfinał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.

15.07. rozegrano Memoriał im. Alfreda Smoczyka. Zwyciężył Tomasz Gollob z Poloni Bydgoszcz

13.08. rozegrano Jubileuszowy Turniej XX – lecia startów Romana Jankowskiego. Zwyciężył jubilat Roman Jankowski.

21.10. rozegrano w Lesznie mecz Północ – Południe. Zwyciężyła drużyna Południa 52 – 38

1996 rok

W rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo II ligi Leszczyńska Unia wygrała wszystkie mecze w lidze przypieczętowując tym samym pewny awans do I ligi.

12.04. w Lesznie gościł duński zespól Friderica. Rozegrano mecz towarzyski. Spotkanie zakończyło się wygrana gospodarzy 56 - 34

20.06 na leszczyńskim torze rozegrano finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Leszczynianie  Damian Baliński, Adam Skórnicki i Robert Mikołajczak wywalczyli tytuł mistrzowski

14.07. rozegrano w Lesznie Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W turnieju tym startowała Damian Baliński

04.08. w Olching (Niemcy) rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów zawodnikiem rezerwowym w finale był Damian Baliński

15.08. w Warszawie rozegrano finał Indywidualnych Mistrzostw Polski . Adam Łabędzki wywalczył 2 miejsce , a Roman Jankowski był trzeci.

15.09. w Bydgoszczy zdobył Brązowy Kask Damian Baliński

15.09. rozegrano Memoriał im. Alfreda Smoczyka . Zwyciężył po raz drugi bydgoszczanin Tomasz Gollob.

19.09. w Częstochowie rozegrano finał Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Młodzieżowcy Unii wywalczyli  3 miejsce

1997 rok

20.06 w Rzeszowie rozegrano finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych. Leszczynianie  Damian Baliński, Adam Skórnicki i Andrzej Szymański wywalczyli tytuł mistrzowski.

04.07. na rzeszowskim torze podczas finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Damian Baliński wywalczył  brązowy medal.

13.07. rozegrano w Lesznie Turniej z okazji 450 –lecia miasta Leszna . Zwyciężył Szwed Tony Rickardsson

11.09. rozegrano w Lesznie Finał Srebrnego Kasku.

26.09.w Toruniu rozegrano finał Drużynowego Pucharu Polski. Drużyna Unii wywalczyła 2 miejsce.

05.10. rozegrano Memoriał im. Alfreda Smoczyka. Po raz czwarty w swojej karierze, w dniu swoich urodzin zwyciężył Roman Jankowski

1998 rok

04.05. rozegrano  Turniej o Puchar 60 – lecia Klubu Sportowego Unia Leszno

08.07 w Toruniu rozegrano finał Drużynowego Pucharu Polski. Drużyna Unii wywalczyła 2 miejsce.

02.08. rozegrano Memoriał im. Alfreda Smoczyka. Zwyciężył Tomasz Gollob .

04.09. rozegrano na leszczyńskim torze finał Srebrnego Kasku.

1999 rok

27.05. rozegrano w Lesznie Pólfinał Mistrzostw Polski Par Klubowych

25.06. ponownie w Lesznie rozegrano finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Ponownie Leszczynianie wywalczyli tytuł wicemistrzów Polski w składzie Roman Jankowski Adam Skórnicki oraz Damian Baliński

11.07. rozegrano Memoriał im. Alfreda Smoczyka. Zwyciężył po raz piąty w historii Memoriału Roman Jankowski. Zwycięstwo to pozwoliło mu otrzymać puchar memoriałowy na własność. Przed Romanem Jankowskim  tylko dwukrotnie Henryk Żyto zdobył puchar memoriałowy na własność.

22.08. rozegrano na leszczyńskim stadionie Półfinał Drużynowych Mistrzostw Świata

19.09. w Grudziądzu rozegrano finał Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Polski. Młodzieżowcy Unii wywalczyli  3 miejsce.