MEMORIAŁ 1951 - 1959

07. 10.1951r. Leszno I Memoriał IM. Alfreda Smoczyka



Po wspólnym śniadaniu , w niedzielny poranek uczestnicy Memoriału udali się na cmentarz, by na grobie Alfreda Smoczyka złożyć wiązanki kwiatów. Na czele tego niezwykłego pochodu niesiono klubowy propo®zec i wielki wieniec., który wraz z mnogościąwiązanek przykrył w całości grób tragicznie zmarłego rok wcześniej zawodnika.Pierwsze zawody poświęcone pamięci Alfreda Smoczyka rozegrano według jedynego w swoim rodzaju systemu. Najpierw były biegi eliminacyjne, a było ich osiem, w których każdy z uczestników zaprezentował się na torze po dwa razy. Po tej fazie sporządzono tabelę klasyfikacyjną i ósemka z  największym dorobkiem punktowym rozstawiana została w dwóch biegach półfinałowych. Ich zwycięzcy awansowali do decydującego o wszystkim finału.

 

Wyścigi eliminacyjne :

 

I – 82,2 Rekord toru  Olejniczak, Bonin, Glapiak, Zenderowski – n/s
II – 84,2     Szwendrowski, Kupczyński, Próchniak, Dziura
III – 87,4    Suchecki, Spychała, Krakowiak, Kaznowski – D
IV – 87,4    Spyra, Kwaśniewski, Maciejewski, Draga – n/s
V –  84,4    Olejniczak, Spychała, Kwaśniewski, Szwendrowski – D
VI – 84,8    Kupczyński, Suchecki, Bonin, Spyra
VII – 84,3   Glapiak, Krakowiak, Dziura,
VIII – 87,0  Kaznowski, Próchniak, Maciejewski
Wyścigi półfinałowe
IX – 84,2  Glapiak, Kaznowski, Bonin, Spychała – D
X –  87,2  Suchecki, Kupczyński, Kwaśniewski, Olejniczak – D
Finał
XI – 84,0  Glapiak, Bonin, Suchecki Kupczyński – Up.

 

                            Klasyfikacja końcowa I Memoriału

1

Stanisław Glapiak

Unia Leszno

2

Bolesław Bonin

Gwardia Bydgoszcz

3

Janusz Suchecki

CWKS Warszawa

4

Edward Kupczyński

Spójnia Wrocław

5

Marian Kaznowski

Włókniarz Częstochowa

6

Jan Kwaśniewski

Budowlani Warszawa

7

Jozef Olejniczak

Unia Leszno

8

Marian Spychała

Kolejarz Rawicz

9

Włodzimierz Szwendrowski

Ogniwo Bytom

10

Leszek Próchniak

Ogniwo Bytom

11

Alfred Spyra

Górnik Rybnik

12

Jan Krakowiak

CWKS Warszawa

13

Stefan Maciejewski

Stal Ostrów Wlkp

14

Paweł Dziura

Górnik Rybnik

 

Memoriał Im. Alfreda Smoczyka

                                 zwycięzca Stanisław Glapiak

        z lewej strony stoi ojciec Alfreda Smoczyka Antoni Smoczyk

 28.09.1952r.  Leszno  II Memoriał im. Alfreda Smoczyka

 

 

Fijałkowski Bonin Świtała Olejniczak – d
Glapiak Krzesiński Olejniczak Połukard – d
Szwendrowski Krzesiński Kaznowski Świtała
Kuśnierek Suchecki Połukard Świtała – ns
Fijałkowski Glapiak Szwendrowski Suchecki
Kuśnierek Kupczyński Fijałkowski Krzesiński
Kupczyński Olejniczak Kaznowski Suchecki
Fijałkowski Kaznowski  Maj Połukard
Kuśnierek Szwendrowski Olejniczak – d  Maj – d
Bonin Kupczyński Szwendrowski  Połukard – d
Glapiak Kupczyński Maj – ns  Świtała – ns
Kuśnierek Glapiak Kaznowski Bonin
Suchecki Bonin Krzesiński Maj - ns

 Nr    1  2  4  PKT  M
 1  Stanisław Glapiak Leszno  3  2  3  10  3
 2  Józef Olejniczak  Leszno  0  1  2  3  10
 3  Andrzej Krzesiński Ostrów  2  2  1  5  8
 4  Mieczysław Połukard CWKS  0  1  0  1 12 
 5  Joachim Maj Rybnik  1  D      1 11
 6  Norbert Świtała  Rawicz  1  0      1  13
 7  Edward Kupczyński Wrocław  2  3  2  2  9  4
 8  Włodz. Szwendrowski  Łódź  3  0  2  1  6  6
 9  Tadeusz Fijałkowski Budowlani  3  3  1  10  2
 10  Janusz Suchecki  CWKS  2  1  U  6  7
 11  Marian Kuśnierek Leszno  3  3  3  3  12  1
 12  Bolesław Bonin Bydgoszcz  2  3  0  2  7
 13   Marian Kaznowski Częstochowa  1  1  2  1  5  9


Stanisław Glapiak w wyścigu II ustanowił nowy rekord

leszczyńskiego toru – 79,4  

 
Najlepsi zawodnicy Memoriału otrzymali :

1 miejsce  Puchar przechodni oraz zegarek na rękę

2 miejsce  Teczka

3 miejsce  Teczka

4 miejsce Papierośnica

Za uzyskanie najlepszego czasu Stanisław Glapiak otrzymał telefon

Dla najlepszego zawodnika Unii – Marian Kuśnierek otrzymał aparat fotograficzny

Dla Mistrza Polski 1952 roku  Edwarda Kupczyńskiego była nagroda Serwis Herbaciany na 6 osób z napisem Unia Leszno
 
 

 
 


 



  BOLESŁAW BONIN

Fijałkowski Miechowski Dziura Szwendrowski – ns

Olejniczak Fijałkowski Raniszewski Świtała

Kuśnierek Miechowski Raniszewski Nawrocki

Bonin Olejniczak Dziura Nawrocki

Kapała Raniszewski Kupczyński Dziura

Suchecki Fijałkowski Nawrocki Kapała – u

Kuśnierek Suchecki Dziura Świtała – u

Kapała Bonin Świtała Miechowski – ns

Olejniczak Kupczyński Suchecki  Miechowski

Kapała Kuśnierek Olejniczak – d  Szwendrowski – ns

Fijałkowski Bonin Kupczyński Kuśnierek – u

Bonin Suchecki Raniszewski Szwendrowski – ns

Świtała Kupczyński Nawrocki Szwendrowski – ns

 

 1   Bolesław Bonin  Gwardia  3  2  2  3    10
 2  Tadeusz Fijałkowski Budowlani  3  2  2  3    10
 3  Florian Kapała  Kolejarz  3  U  3  3    9
 4  Marian Kuśnierek  Unia  3  3  2  U    8
 5  Józef Olejniczak  Unia  3  2  3  D    8
 6  Janusz Suchecki  Budowlani  3  2  1  2    9
 7  Edward Kupczyński  Ślęza  1  2  1  2    6
 8  Zbigniew Raniszewski Gwardia  1  1  2  1    5
 9  Norbert Świtała  CWKS  0  U  1  3    4
10  Wald. Miechowski Włókniarz  2  2  ns  0    4
11  Paweł Dziura  Górnik  1  1  0  1    3
12  Robert Nawrocki  Stal  0  0  1  1    2
13  Wł. Szwendrowski  Sparta            ns



08.08.1954r. Leszno  IV Memoriał im. Alfreda Smoczyka










 
 

 1  ANDRZEJ KRZESIŃSKI UNIA  3 3 3  2 11
 2  JANUSZ SUCHECKI BUDOWLANI  2  3  3  2 10
 3  WŁODZIMIERZ SZWENDROWSKI OGNIWO  2  3  2  3 10
 4  EUGENIUSZ NAZIMEK  GWARDIA 3  D  3  2 8
 5  EDWARD KUPCZYŃSKI SPÓJNIA  1  3  1  3 8
 6  JÓZEF OLEJNICZAK UNIA 0  2 3  1 6
 7  ZBIGNIEW RANISZEWSKI GWARDIA  2  0 3  1 6
 8  MARIAN KAZNOWSKI WŁÓKNIARZ  2  2  U  NS 4
 9  STANISŁAW GLAPIAK UNIA  1  1  1 4
10  FLORIAN KAPAŁA KOLEJARZ  1  0 NS   2 3
11  TADEUSZ FIJAŁKOWSKI BUDOWLANI  2 NS NS NS 2
12 MIECZYSŁAW POŁUKARD SPÓJNIA   0  0  1  1 2
13  BERNARD KACPERAK  WŁÓKNIARZ  0  0  0 NS   0


Nazimek Kupczyński Suchecki Olejniczak
Suchecki Szwendrowski Kapała Połukard
Kupczyński Raniszewski Glapiak Połukard
Krzesiński Olejniczak Glapiak Kapała
Olejniczak Fijałkowski Połukard Kacperak
Suchecki Kaznowski Glapiak Kacperak
Szwendrowski Kaznowski Olejniczak Raniszewski
Krzesiński Szwendrowski Kupczyński Kacperak
Kupczyński Kaznowski - u Kapała ns  Fijałkowski - ns
Raniszewski Kapała  Kacperak - ns Nazimek - ns
Krzesiński Suchecki Raniszewski Fijałkowski - ns
Nazimek Krzesiński Połukard Kaznowski - ns
Szwendrowski Nazimek Glapiak  Fijałkowski - ns

07. 10.1955r. Leszno V Memoriał Alfreda Smoczyka




  EDWARD KUPCZYŃSKI
 

 1  EDWARD KUPCZYŃSKI  3 15
 2  WŁODZIMIERZ SZWENDROWSKI 2 13
 3  FLORIAN KAPAŁA  0 11
 4 ANDRZEJ KRZESIŃSKI 3 11
 5 MARIAN SPYCHAŁA  3  2 1 9
 6 MIECZYSŁAW POŁUKARD  2 8
 7 EUGENIUSZ NAZIMEK  1 NS 7
 8 TADEUSZ TEODOROWICZ  1 7
 9 JANUSZ SUCHECKI  0 2  7
10 KAZIMIERZ BENTKE  0 3  6
11 MARIAN KAISER  2 1 2  6
12 ZBIGNIEW RANISZEWSKI  1 2  6
13 KONSTANTY POCIEJKOWICZ 1 1 0  5
14 NORBERT ŚWITAŁA 2 1  D  3
15 STANISŁAW KOWALSKI 2 D  3
16 WALDEMAR MIECHOWSKI            NS


 I 76,2 Krzesiński, Kowalski, Nazimek, Suchecki – d

II 76,5 Szwendrowski, Kaiser, Raniszewski, Bentke

III 75,3 Kupczyński, Świtała, Pociejkowicz, Kapała

IV 77,5 Spychała, Połukard, Teodorowicz, Miechowski – ns

V 76,6 Szwendrowski, Suchecki, Pociejkowicz, Miechowski -ns

VI 75,5 Kupczyński,Raniszewski, Kowalski, Teodorowicz
VII 76,7 Krzesiński, Spychała, Kaiser, Świtała

VIII 76,5 Kapała,Nazimek, Bentke, Połukard

IX 77,6 Połukard, Suchecki, Świtała, Raniszewski

X 76,5 Szwendrowski, Kapała, Spychała, Kowalski
XI         Kapała, Teodorowicz, Suchecki, Kaiser,

XII        Kupczyński, Kaiser, Nazimek, Miechowski - ns

XIII      Teodorowicz, Krzesiński, Bentke, Pociejkowicz

XIV      Bentke, Kowalski – up., Świtała – d, Miechowski – ns

XV       Kupczyński, Szwendrowski, Krzesiński, Połukard  

XVI 81,4 Spychała, Raniszewski, Pociejkowicz, Nazimek - ns

XVII 76,0 Kupczyński, Suchecki, Bentke, Spychała

XVIII 79,1Połukard, Pociejkowicz, Kaiser, Kowalski - ns

XIX 77,5 Kapała, Krzesiński, Raniszewski, Miechowski - ns

XX 77,1 Nazimek, Szwendrowski, Teodorowicz, Świtała



STANISŁAW KOWALSKI    ANDRZEJ KRZESIŃSKI




STANISŁAW KOWALSKI


19.08.1956 LESZNO VI  MEMORIAŁ ALFREDA SMOCZYKA






FLORIAN  KAPAŁA

 1  FLORIAN KAPAŁA  3  3  3  15
 2  STANISŁAW TKOCZ  3 13 
 3  EDWARD KUPCZYŃSKI  3  1  3  3  2  12
 4  JAN MALINOWSKI  2  3  2  2  11
 5  JOACHIM MAJ  2  2  2  3  2  11
 6  EUGENIUSZ NAZIMEK  0  0  3  3  3  9
 7  JANUSZ SUCHECKI  1  1  1  8
 8  ANDRZEJ KRZESIŃSKI  3  0  U  7
 9  TADEUSZ TEODOROWICZ  1  1  D  2  7
10  RAJMUND SWITAŁA  1  1  1  2  1  6
11  KAZIMIERZ BENTKE  3  U  D  1  5
12  MARIAN SPYCHAŁA  0  2  2  0  4
13  MARIAN JANKOWSKI  2  0  U  4
14  MIECZYSŁAW POŁUKARD  0  1  0  0  1  2
15  HENRYK ŻYTO  1  U  1  2
16  JERZY BŁOCH  1  1  2
R1  ZBIGNIEW FLEGEL  0          0
R2  ZDZISŁAW WALIŃSKI  D          0




 


 

 15.09.1957 LESZNO VII MEMORIAŁ ALFREDA SMOCZYKA






HENRYK  ŻYTO

 1 HENRYK ŻYTO  3  2  3  3    11
 2 ZDZISŁAW WALIŃSKI  3  3  3  2    11
 3 STANISŁAW TKOCZ  2  3  3  1    9
 4 JOACHIM MAJ  3  3  D  3    9
 5 MARIAN KAISER  3  2  1  2    8
 6 PAWEŁ MIROWSKI  2  0  3  1    6
 7 MIECZYSŁAW POŁUKARD  1  1  2  1    5
 8  MARIAN PHILIPP  0  2  2  D    4
 9 JAN KOLBER  D  2  1  NS    4
10 JAN MALINOWSKI  2  1  0  U    3
11 NORBERT ŚWITAŁA  1  1  1  NS    3
12 PAWEŁ WALOSZEK  D  NS  NS  1    1
13 BRONISŁAW IDZIKOWSKI  0  D  NS  NS    0


NA PIERWSZYM PLANIE HENRYK ZYTO I ZDZISŁAW WALIŃSKI


DELEGAT ZWIĄZKU RADZIECKIEGO NA MEMORIALE


WYŚCIG  III  HENRYK ŻYTO   MARIAN KAISER


WYŚCIG 10 OD LEWEJ PAWEŁ MIROWSKI NORBERT SWITAŁA HENRYK ŻYTO JAN MALINOWSKI


ZWYCIĘZCA HENRYK ŻYTO Z GŁÓWNYM PUCHAREM MEMORIAŁU



RUNDA HONOROWA 13 - STANISŁAW TKOCZ 5 - HENRYK ŻYTO JÓZEF OLEJNICZAK  9 - JOACHIM MAJ 4 - ZDZISŁAW WALIŃSKI



PO MEMORIALE Z PLASTRONEM NUMER 5 HENRYJK ZYTO  OBOK ANDRZEJ BARTOSZKIEWICZ DRUGI Z PRAWEJ ZDZISŁAW WALIŃSKI


21.09.1958 LESZNO  VIII MEMORIAŁ ALFREDA SMOCZYKA




Jak zwykle memoriałowe zawody poprzedziło złożenie kwiatów na grobie Alfreda Smoczyka. Na pierwszym planie Paweł Waloszek i Jan Malinowski


Flaga na maszt Zdzisław Waliński Henryk Zyto Edward Kupczyński

Defilada od lewej Edward Kupczyński Jan Malinowski Andrzej Bartoszkiewicz Bolesław Bonin i Zdzisław Waliński

JAN KUSIAK  HENRYK ŻYTO



z prawej strony Henryk Żyto

Po zawodach czołówka zawodników przed ceremonia zakończenia VIII Memoriału Od prawej
:Józef Olejniczak Henryk Żyto Zdzisław Waliński Edward Kupczyński Jan Malinowski Andrzej Bartoszkiewicz Kazimierz Bentke Paweł Waloszek Jan Kusiak


HENRYK ŻYTO

 1 HENRYK ŻYTO  3  3  3  2    11+3
 2 ZDZISŁAW WALIŃSKI  3  3  2  3    11+2
 3 EDWARD KUPCZYŃSKI  3  3  1  3    10
 4 KAZIMIERZ BENTKE 3  2    9
 5 ANDRZEJ BARTOSZKIEWICZ  2  2  2    9
 6 JAN MALINOWSKI  1  3  0  2    6
 7 BERNARD KACPERAK  2  2  1  1    6
 8 BOLESLAW BONIN  1  0    5
 9 MARIAN PHILIPP  1  0    3
10 ANDRZJ POGORZELSKI  0  1  1    3
11 PAWEL WALOSZEK  0  0  0    2
12 JAN KUSIAK  1  1  NS  NS    2
13 BRONISŁAW ROGAL  1  0    1
77,2 Waliński Bentke Malinowski Rogal – u
   77,1 Kupczyński Kacperak Bonin Rogal
   77,4 Kupczyński Bentke Kusiak Waloszek

   79,0 Malinowski Kacperak Kusiak Pogorzelski – u

   76,2 Żyto Bartoszkiewicz Kupczyński Malinowski

   78,8 Bartoszkiewicz Philipp Rogal Kusiak – ns

   80,0 Bonin Malinowski Philipp Waloszek

   77,4 Bentke Bartoszkiewicz Pogorzelski Bonin

   76,4 Żyto Bentke Kacperak Philipp

   77,8 Żyto Waloszek Pogorzelski Rogal

   79,6 Kupczyński Waliński Pogorzelski Philipp

   80,0 Waliński Żyto Bonin Kusiak – ns

   Bieg dodatkowy o 1 miejsce

   79,7 Żyto Waliński


25.09.1959 LESZNO  IX MEMORIAŁ ALFREDA SMOCZYKA


 1 HENRYK ŻYTO  3    12
 2 KAZIMIERZ BENTKE  3  3  D  2    8
 3 JOACHIM MAJ  1  3 3  1    8
 4 ZDZISŁAW JAŁOWIECKI  3  3 1  1    8
 5 CZESŁAW ODŻYWOLSKI  2  0  2  3    7
 6 JÓZEF WIECZOREK  1  2  2  2    7
 7 STANISŁAW SOCHACKI  2  0  1    6
 8 JAN KOLBER  2  2  0  2    6
 9 ADOLF SŁABOŃ  0  3  0    4
10 JAN KUSIAK  D  U  2  2    4
11 WITOLD ŚWIĄTKOWSKI  1  1    4
12 PAWEŁ MIROWSKI  1  1  1    3
13 MARIAN SPYCHAŁA 0 D  0  0    0
    77,0 Bentke Świątkowski Mirowski Spychała
    79,4 Jałowiecki Odrzywolski Maj Mirowski
    78,0 Bentke Kolber Słaboń Odrzywolski
    79,2 Jałowiecki Kolber Świątkowski Kusiak – d
   76,0 Żyto Odrzywolski Wieczorek Świątkowski
   79,4 Sochacki Wieczorek Mirowski Kolber
   80,0 Maj Sochacki Świątkowski Słaboń
           80,2 Maj Wieczorek Kusiak – u Bentke – d
           78,2 Żyto Bentke Jałowiecki Sochacki
           80,4 Słaboń Wieczorek Jałowiecki Spychała – d
           78,8 Żyto Kusiak Mirowski Słaboń
           80,8 Odrzywolski Kusiak Sochacki Spychała
           81,0 Żyto Kolber Maj Spychała



















 
Przycisk Facebook "Lubię to"
 
Reklama
 
 

=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=