1953 MISTRZOSTWA

INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POLSKI

 

Począwszy od 1953 roku mistrz Polski nie był wyłaniany w jednych finałowych
zawodach, lecz w cyklu turniejów. Rozegrano cztery turnieje z udziałem
13 zawodników wyznaczonych przez Polski Związek Motorowy.
Do klasyfikacji końcowej każdemu zawodnikowi zaliczono trzy najlepsze wyniki.
Zawody rozgrywano według tabeli 13 – biegowej, której jedną z wad było to że
niektórzy zawodnicy zaczynali swoje starty wtedy kiedy inni prawie mieli już je
za sobą. Inną wadą były każdorazowe występy zawodników bieg po biegu

14.06.1953r. Stalinogród (Katowice)  I el. IMP

 

W przeddzień zawodów na treningu Stanisław Glapiak doznał kontuzji
jego miejsce zajął rezerwowy – Marian Kuśnierek.

 

Fijałkowski  Szwendrowski  Brendler  Dziura
Fijałkowski  Świtała  Raniszewski  Paluch
Kuśnierek  Raniszewski  Brendler  Nawrocki
Bonin  Dziura  Paluch  Nawrocki
Kupczyński  Kapała  Raniszewski  Dziura
Kapała  Fijałkowski  Suchecki  Nawrocki
Kuśnierek  Suchecki  Świtała  Dziura
Bonin Kapała  Świtała  Brendler
Suchecki  Kupczyński  Paluch  Brendler
Kuśnierek  Szwendrowski  Kapała  Paluch
Kuśnierek  Kupczyński  Bonin  Fijałkowski
Bonin  Suchecki  Szwendrowski  Raniszewski
Szwendrowski  Nawrocki  Kupczyński – U  Świtała – U

 

  

 1  Marian Kuśnierek Unia  3   12 
 2  Bolesław Bonin Gwardia  3  3  1  3   10
 3  Tadeusz Fijałkowski Budowlani  3  3  2  0    8
 4  Florian Kapała Kolejarz  2    8
 5  Wł. Szwendrowski Sparta  2  2  1  3    8
 6  Janusz Suchecki  Budowlani  1  2  3  2    8
 7  Edward Kupczyński Ślęza  3  2  2  U    7
 8  Zbigniew Raniszewski Gwardia  1  2  1  0    4
 9  Norbert Świtała  CWKS  2  1  1  U    4
10  Paweł Dziura  Górnik  0   2  0  0    2
11  Robert Nawrocki  Stal     0  0  0  2    2
12  Józef Paluch  Górnik  0   1  1  0    2
13  Jerzy Brendler Włókniarz  1  1  0  0    2

 
Rekord toru Florian Kapała Kolejarz Rawicz 80,1 sek

30.08.1953r. Warszawa  II eliminacja IMP

Fijałkowski Szwendrowski Dziura Miechowski

Olejniczak Fijałkowski Raniszewski Świtała – u
Kuśnierek Nawrocki Miechowski – d  Raniszewski – d
Bonin Olejniczak Dziura Nawrocki – d
Raniszewski Kapała Kupczyński Dziura
Kapała Fijałkowski Nawrocki Suchecki – u
Kuśnierek Suchecki Dziura Świtała
Kapała Świtała Bonin – u  Miechowski – ns
Olejniczak Kupczyński Suchecki – u  Miechowski – ns
Kapała Szwendrowski  Olejniczak – u  Kuśnierek – d
Fijałkowski Kupczyński Bonin Kuśnierek – d
Suchecki Szwendrowski  Raniszewski Bonin – d
Kupczyński Świtała Nawrocki Szwendrowski – u.

 1   Florian Kapała Kolejarz  2  3  3  3    11
 2  Tadeusz Fijałkowski Budowlani  3  2  2  3    10
 3  Józef Olejniczak  Unia  3  2  3  U    8
 4  Edward Kupczyński  Ślęza  1  2  2  3    8
 5  Marian Kuśnierek  3  3  D  D    6
 6  Wł. Szwendrowski  Sparta  2  2  2  U    6
 7  Janusz Suchecki  Budowlani  U  2  U  3    5
 8  Zbigniew Raniszewski Gwardia  1  D  3  1    5
 9  Bolesław Bonin  Gwardia  3  U  1  D    4
10  Norbert Świtała   CWKS  2  1  1  U    4
11  Robert Nawrocki  Stal  2  D  1  1    4
12 Paweł Dziura  Górnik   1  1  0  1    3
13  Wald. Miechowski Włókniarz  0  D  ns  ns    0

 

Rekord toru  Józef Olejniczak  81,1 sek.

13.09.1953r. Leszno  III eliminacja IMP

 

Fijałkowski Miechowski Dziura Szwendrowski – ns

Olejniczak Fijałkowski Raniszewski Świtała

Kuśnierek Miechowski Raniszewski Nawrocki

Bonin Olejniczak Dziura Nawrocki

Kapała Raniszewski Kupczyński Dziura

Suchecki Fijałkowski Nawrocki Kapała – u

Kuśnierek Suchecki Dziura Świtała – u

Kapała Bonin Świtała Miechowski – ns

Olejniczak Kupczyński Suchecki  Miechowski

Kapała Kuśnierek Olejniczak – d  Szwendrowski – ns

Fijałkowski Bonin Kupczyński Kuśnierek – u

Bonin Suchecki Raniszewski Szwendrowski – ns

Świtała Kupczyński Nawrocki Szwendrowski – ns


 

 1   Bolesław Bonin  Gwardia  3  2  2  3    10
 2  Tadeusz Fijałkowski Budowlani  3  2  2  3    10
 3  Florian Kapała  Kolejarz  3  U  3  3    9
 4  Marian Kuśnierek  Unia  3  3  2  U    8
 5  Józef Olejniczak  Unia  3  2  3  D    8
 6  Janusz Suchecki  Budowlani  3  2  1  2    9
 7  Edward Kupczyński  Ślęza  1  2  1  2    6
 8  Zbigniew Raniszewski Gwardia  1  1  2  1    5
 9  Norbert Świtała  CWKS  0  U  1  3    4
10  Wald. Miechowski Włókniarz  2  2  ns  0    4
11  Paweł Dziura  Górnik  1  1  0  1    3
12  Robert Nawrocki  Stal  0  0  1  1    2
13  Wł. Szwendrowski  Sparta            ns

 

 

NCD 76,0 sek Florian Kapała Kolejarz Rawicz w X wyścigu

  
   04.10.1953r. Wrocław  IV eliminacja IMP
 

   

Fijałkowski Miechowski Dziura Szwendrowski – d
Fijałkowski Raniszewski Olejniczak Świtała
Kuśnierek Miechowski Nawrocki Raniszewski – d
Bonin Dziura Nawrocki Olejniczak – d
Kapała Kupczyński Raniszewski Dziura
Kapała Fijałkowski  Suchecki Nawrocki
Świtała Suchecki Kuśnierek Dziura
Kapała Świtała Bonin Miechowski
Suchecki Kupczyński Miechowski Olejniczak – d
Szwendrowski Kapała Kuśnierek Olejniczak
Bonin Kupczyński Fijałkowski Kuśnierek
Bonin Raniszewski Szwendrowski Suchecki
Świtała Kupczyński Szwendrowski  Nawrocki

 1   Florian Kapała  Kolejarz  3  3  3  2    11
 2  Bolesław Bonin  Gwardia  3  1  3  3    10
 3  Tadeusz Fijałkowski Budowlani  3  3  2  1    9
 4  Norbert Świtała  CWKS  0  3  2  3    8
 5  Edward Kupczyński  Ślęza  2  2  2  2    8
 6  Janusz Suchecki  Budowlani  1  2  3  0    6
 7  Marian Kuśnierek  Unia  3  1  1  0    5
 8  Wł. Szwendrowski  Sparta  D  3  1  1    5
 9  Wald. Miechowski Włókniarz  2  2  0  1    5
10  Zbigniew Raniszewski Gwardia  2  D  1  2    5
11  Paweł Dziura  Górnik  1  2  0  0    3
12  Robert Nawrocki  Stal  1  1  0  0    2
13  Józef Olejniczak  Unia  1  D  D  0    1

 

 

NCD  85,4
uzyskali Florian Kapała i Włodzimierz Szwendrowski


Klasyfikacja końcowa Indywidualnych Mistrzostw Polski
 1   Florian Kapała  Kolejarz  8  11  9  11    31
 2  Bolesław Bonin  Gwardia  10  4  10  10    30
 3  Tadeusz Fijałkowski Budowlani  8  10  10  9    29
 4  Marian Kuśnierek  Unia  12  6  8  5    26
 5  Edward Kupczyński  Ślęza  7  8  6  8    23
 6  Janusz Suchecki  Budowlani  8  5  8  6    22
 7  Wł. Szwendrowski  Sparta  8  6  ns  5    19
 8  Józef Olejniczak  Unia  ns  8  8  1    17
 9  Norbert Świtała  CWKS  4  4  4  8    16
10  Zbigniew Raniszewski Gwardia  4  5  5  5    15
11  Wald. Miechowski Włókniarz  ns  0  4  9    13
12  Paweł Dziura  Górnik  2  3  3  3    9
13  Robert Nawrocki  Stal  2  4  2  2    8

 

                           najsłabszy wynik nie został zaliczony

 


 
Przycisk Facebook "Lubię to"
 
Reklama
 
 

=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=