29.03. zainaugurowano sezon żużlowy w Lesznie wyścigami wiosennymi.

26.08. nastąpiło otwarcie wystawy regionu z okazji 400 - lecie miasta Leszna

16.05. zorganizowano w Lesznie wyścigi żużlowe i zjazd plakatowy
z okazji jubileuszu X lecia powstania klubu.
W klasie 250 ccm wygrał Marian Kuśnierek.
W rozegranym mini turnieju zwyciężył Alfred Smoczyk przed Józefem Olejniczakiem

06.06. nastąpiła  inauguracja rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski

18.07. na leszczyńskim stadionie Sokoła po raz pierwszy rozegrano trójmecz o Drużynowe Mistrzostwo Polski

22.08. LKM zwyciężając trójmecz na torze w Pucku zdobyła  tytuł drużynowego wicemistrza Polski

1949 rok

Marzec -  Leszczyński Klub Motorowy jako pierwsza sekcja żużlowa w historii polskiego sportu motorowego zorganizował obóz treningowy. Przygotowano go do 37 zawodników . Kierownictwo sprawował Wacław Otto.

19.06. w Pardubicach startował w turnieju indywidualnym Alfred Smoczyk. Zawody ukończył na 5 miejscu. Był to pierwszy start zawodnika  polskiego za granicą kraju.
Sierpień -  następuje reorganizacja klubowej działalności. Przestaje istnieć Leszczyński Klub Motocyklowy. Zrzeszenie sportowe „Unia” przejmuje patronat nad sekcją motorową. Działacze nowego koła sportowego postanowili realizować postulat wszechstronnej pracy sportowej. Miało się to przejawiać między innymi tworzeniem nowych sekcji. Wiodąca role wyznaczono sekcji sportowej.

Unia Leszno zdobyła po raz pierwszy tytuł Drużynowego Mistrza Polski

23.10. w Lesznie rozegrano po raz pierwszy na stadionie Sokoła Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski. Finał wygrał z kompletem punktów Alfred Smoczyk 9 miejsce wywalczył Henryk Woźniak. Wielki pechowiec tego finału Józef Olejniczak zanotował trzy defekty zajmując w klasyfikacji końcowej mistrzostw ostatnie 13 miejsce.
W finale tym po raz ostatni w barwach leszczyńskiego klubu startował Alfred Smoczyk. Został bowiem powołany do odbycia Zasadniczej Służby Wojskowej i przez dwa sezony ma reprezentować warszawski Centralny Wojskowy Klub Sportowy.