1954 KADRA LIGA

Prezes Klubu – Antoni Smoczyk

Kierownik drużyny – Henryk Woźniak

Trener – Józef Olejniczak

Mechanicy – Stanisław Przybylski Wacław Otto

 

Długość toru – 386 metrów

Rekord toru – Florian Kapała Kolejarz Rawicz  76,0 sek.

Ustanowiony 13.09.1953r.

Rekord toru na maszynach przystosowanych

Zdzisław Waliński Unia II Leszno – 89,5 sek.
Ustanowiony 25.10.1953r.


ZAWODNICY

 

     
 
JÓZEF  OLEJNICZAK

ur. 03.09.1918r. Haspe (Niemcy)
 W barwach Unii startuje od 1947 r.
Kierownik Centrali Produktów    Naftowych

Kapitan zespołu
34 mecze  293 punkty


STANISŁAW  GLAPIAK
ur.  18.07.1925r.Kąkolewo
Nauczyciel w Państwowym Ośrodku Szkolenia Motorowego
Wychowanek klubu 

W barwach Unii startuje od 1950 r.
25 meczy 191  punktów


HENRYK WOŹNIAK

  ur. 01.06.1931r. Rawicz
Zegarmistrz

 Wychowanek klubu

W barwach Unii startuje od 1947 r.

 Powrócił po kontuzji pod koniec sezonu

 21 meczy 153 punkty


 MARIAN KUŚNIEREK
Ur. 02.02.1927
Szofer – Mechanik                                     

Wychowanek klubu 
W Unii Leszno od 1948 roku
16 meczy 92  punkty
1950 1951 Zasadnicza Służba Wojskowa  CWKS Warszawa


MIECZYSŁAW CICHOCKI

Ur. 01.01.1929 Kaplica Wielka
Wychowanek drużyny Gwardia Gorzów Wlkp.
Do Unii Leszno przybył w 1952 roku z Stali Gorzów Wlkp.
13 meczy  39 punktów


 
ZDZISŁAW SMOCZYK
ur. 15.12.1929 Kościan
Wychowanek klubu 
W Unii Leszno od 1950 roku
11 meczy 57 punktów
Zasadnicza Służba Wojskowa
1951  CWKS Warszawa 1952  CWKS Wrocław.

 


STANISŁAW KOWALSKI

Ur 13.10.1934 Leszno
Wychowanek klubu
W Unii Leszno od 1952
10 meczy 14 punktów

ANDRZEJ KRZESIŃSKI

Ur. 30.09.1935  Ostrów Wlkp.
Startuje od 1951 roku
Wychowanek Stali OstrówWlkp.  5 meczy 21 punktów
Unię Leszno reprezentuje od 1953 roku
6 meczy 45 punktów

 

 
MARIAN KWARCIŃSKI
Ur. 16.01.1933 Rojewo
Do Unii Leszno przybył w 1952 roku  z Unii Wrocław
7 meczy 5 punktów

 


ANDRZEJ  BARTOSZKIEWICZ
Ur. 20.09.1937 Leszno
Wychowanek klubu w Unii od 1953 roku
W 1954 roku uzyskał licencję żużlową
Debiutant



TEODOR POGORZELSKI

ur. 22.01. 1931 Leszno
Wychowanek klubu startuje od 1950 roku
W latach 1950 – 1952 startował  w Poznańskiej Lidze Okręgowej
W 1952 roku startował w 1 zespole
1 mecz  ns

 


LEON MAJOWICZ
Ur. 26.02.1932 Gronowo
Wychowanek klubu
 Startuje od 1950 roku

W Latach 1950 – 1952 startował w Poznańskiej Lidze Okręgowej
W I zespole nie startował

 

 

BOLESŁAW CIESIELSKI
Ur.1927
Wychowanek klubu Startuje od 1948 roku
W Latach 1948 – 1952 startował w Poznańskiej Lidze Okręgowej
W I zespole nie startował


HENRYK ŻYTO

Ur.01.11.1936 Poniecu
Wychowanek klubu ,startuje od 1953 roku
W lidze nie startował

 

  

JERZY SIPIŃSKI
ur. 22.11.1934  Leszno
Wychowanek klubu startuje od 1952 roku
W 1952 roku zadebiutował  w Poznańskiej Lidze Okręgowej
W lidze nie startował

  

STANISŁAW BARTKOWIAK 

ur.28.02.1930 Gronówko
Wychowanek klubu startuje od 1950 roku
W latach  1950 – 1952 startował   w Poznańskiej Lidze Okręgowej
W lidze nie startował

  

HENRYK KORDEK
Ur. 05.12.1929  Bojanowo
Wychowanek klubu ,startuje od 1953 roku
W lidze nie startował

 

PRZYBYLI 



 

KAZIMIERZ RATAJCZAK
ur.

Wychowanek klubu , startuje od 1954 roku
Debiutant



CZESŁAW SZYPLIŃSKI
ur. 1932 roku
Wychowanek Stali Gorzów
W Unii Leszno startuje od 1954 roku

 

 

UBYLI :

ZDZISŁAW WALIŃSKI
ur. 21.10.1933 Leszno
Wychowanek klubu startuje od 1952 roku
W 1952 roku zadebiutował  w Poznańskiej Lidze Okręgowej
1953 – 1 mecz  ns
W sezonie 1954 został powołany do Zasadniczej Służby Wojskowej
zasilił CWKS Wrocław


KAZIMIERZ MAJOWICZ

ur.
Wychowanek klubu.
Reprezentował leszczyński klub w Poznańskiej Lidze Okregowej na maszynach przystosowanych w latach  1950 - 1953

 


KAZIMIERZ BENTKE
ur. 22.021932r.  Boruszewo

 Wychowanek klubu

Unię reprezentował w latach 1949 - 1953

 

PODSUMOWANIE STARTÓW W ROZGRYWKACH LIGOWYCH W UNII LESZNO

 

     M  B  PKT
1951

 DMP 1 miejsce

 8 18 20
1952  DMP 1 miejsce  7 21  28
1953  DMP 1 miejsce  8   24   38
         
  RAZEM 23  63 86

 
Na początku 1954 roku  Kazimierz Bentke został powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej i reprezentował klub  CWKS Wrocław 

 

ROZGRYWKI O DRUŻYNOWE MISTRZOSTWO POLSKI

 

 

I runda  02.05.1954r. Wrocław CWKS – Unia Leszno 24 – 29

   UNIA LESZNO        29
 1  ANDRZEJ KRZESIŃSKI  3  8
 2  STANISŁAW KOWALSKI  2  0  3  5
 3  STANISŁAW GLAPIAK  3  R  5
 4  MARIAN KUŚNIEREK  0  0
 5  MIECZYSŁAW CICHOCKI  2  D  0   2
 6  JÓZEF OLEJNICZAK  3  3         8
 R  ZDZISŁAW SMOCZYK  1      1
 R          
   CWKS  WROCŁAW        24
 9  MARIAN KAISER  D  2  3  5
10  WŁADYSŁAW ORWAT  D  1  2  3
 11  RAJMUND ŚWITAŁA  1  1  3  5
 12  NORBERT ŚWITAŁA  2  2  1  5
 13   KAZIMIERZ BENTKE  U  3  4
 14  JOACHIM MAJ  1  1  0  2
 R  WITOLD KOŁECZEK       NS 
 R  JERZY JEZEWSKI        NS


 

II runda  09.05. 1954r. Leszno  UNIA – GÓRNIK Rybnik 37 – 17
 

 

 

   GÓRNIK  RYBNIK        17
 1  PAWEŁ DZIURA  2  2  3
 2  JAN BŁĄKAŁA  0  1  0  1
 3  STANISŁAW SIEMEK  0  0  1  1
 4  MARIAN PHILLIP  1  2  5
 5  JÓZEF WIECZOREK  3  1  1      5
 6  ZYGMUNT KUCHTA  0      0
 R  BOLESŁAW FILIP        NS
 R          
   UNIA LESZNO        37
 9  ANDRZEJ KRZESIŃSKI  2  3  7
10  STANISŁAW KOWALSKI  3  0  6
 11  STANISŁAW GLAPIAK  2  3  5
 12  MARIAN KUŚNIEREK  3  3  2   8
 13  MIECZYSŁAW CICHOCKI  1  1  1  3
 14  JÓZEF OLEJNICZAK  3  3  8
 R  ZDZISŁAW SMOCZYK        NS
 R  LEON MAJOWICZ        NS

 

III runda  16.05.1954r. Bydgoszcz  GWARDIA – UNIA 20 – 32

 

 

   UNIA LESZNO        32
 1  ANDRZEJ KRZESIŃSKI  3  3  9
 2  STANISŁAW KOWALSKI      2  
 3  STANISŁAW GLAPIAK        
 4  MARIAN KUSNIEREK  3      
 5  MIECZYSŁAW CICHOCKI            
 6  JÓZEF OLEJNICZAK  2  3  3      8
 R  ZDZISŁAW SMOCZYK        
 R          
   GWARDIA BYDGOSZCZ       20 
 9  BOLESŁAW BONIN      3  
10  FELIKS BŁAJDA        
 11  EUGENIUSZ NAZIMEK        4
 12  JAN MALINOWSKI        
 13  ZBIGNIEW RANISZEWSKI  3  3  D
 14  KAZIMIERZ KUREK        
 R          
 R          

 

 IV runda  23.05.1954r. Leszno   UNIA – KOLEJARZ Rawicz 29 – 22

   KOLEJARZ RAWICZ        22
 1  JAN SIEKALSKI  1  1
 2  HENRYK IGNASIAK  2  1  5
 3  MARIAN SPYCHAŁA  0  2  2
 4  MARIAN JANKOWSKI  1  3
 5  FLORIAN KAPAŁA  3 3      8
 6  HENRYK CIEŚLAWSKI  D  D  2      2
 R  WACŁAW WECHMAN  0      0
 R          
   UNIA LESZNO        29
 9  ANDRZEJ KRZESIŃSKI  3
10 STANISŁAW KOWALSKI  0  1 1
 11  STANISŁAW GLAPIAK  3  1
 12  MARIAN KUŚNIEREK  2
 13  MIECZYSŁAW CICHOCKI  2  1 4
 14  JÓZEF OLEJNICZAK  1 U  3  4
 R  ZADZISŁAW SMOCZYK        NS
 R JERZY SIPŃSKI        NS


 

  JÓZEF OLEJNICZAK    FLORIAN  KAPAŁA


V runda  06.06.1954r. Łódź  OGNIWO – UNIA  19 – 31

 

   UNIA LESZNO        31
 1  ANDRZEJ KRZESIŃSKI        8
 2  STANISŁAW KOWALSKI        
 3  STANISŁAW GLAPIAK      
 4  MARIAN KUŚNIEREK        
 5  MIECZYSŁAW CICHOCKI            
 6  JÓZEF OLEJNICZAK            
 R  ZDZISŁAW SMOCZYK        
 R          
   OGNIWO ŁÓDŹ        19
 9  WŁODZIMIERZ SZWENDROWSKI        7
10  MARIAN STAWECKI      
 11          
 12          
 13          
 14          
 R          
 R          



VI runda  13.06.1954r.  Leszno   UNIA – SPÓJNIA Wrocław 28 – 26


 

 

ZAWODNICY NA PREZENTACJI

   SPÓJNIA WROCŁAW       26 
 1  MIECZYSŁAW POŁUKARD
 2  JERZY SAŁABUN  0
 3  TADEUSZ TEODOROWICZ  1
 4  ALOJZY FRACH  2  2  1 5
 5  JERZY BŁOCH  1       4
 6  EDWARD KUPCZYŃSKI  3  2      7
 R  MIECZYSŁAW KOSIERB       NS 
 R  ALBIN TOMCZYSZYN        NS
   UNIA LESZNO       28 
 9  ANDRZEJ KRZESIŃSKI  3
10  STANISŁAW KOWALSKI  1  1
 11  MARIAN KUŚNIEREK  3  2 5
 12  MIECZYSŁAW CICHOCKI  1
 13  ZDZISŁAW SMOCZYK  0  0  0
 14  STANISŁAW GLAPIAK  2  7
 R  HENRYK KORDEK        NS
 R  ANDRZEJ BARTOSZKIEWICZ        NS


 

 

VII runda  27.06.1954r. Leszno    UNIA – STAL Świętochłowice  36 – 16

   
   STAL  ŚWIĘTOCHŁOWICE       16 
 1  ROMAN WIELGOSZ  1
 2  FRANCISZEK HUDAŁA  1
 3  TADEUSZ STENCEL  D  1  1  2
 4  BOLESŁAW PUPER  0  0  2
 5  KAZIMIERZ WIŚNIEWSKI  2  U  D        2
 6  JAN BAŃSKI  D  1  2        3
 R          
 R          
   UNIA  LESZNO        36
 9  MIECZYSŁAW CICHOCKI
10  STANISŁAW KOWALSKI  2  2  2 6
 11  STANISŁAW GLAPIAK  3  3  9
 12  ANDRZEJ BARTOSZKIEWICZ  D  0  1   1
 13  MARIAN KUŚNIEREK  3  3  8
 14  ZDZISŁAW SMOCZYK  1  3
 R          
 R          

 

 

  VIII runda  04.07.1954r. Leszno    UNIA – BUDOWLANI Warszawa 37 – 17




 

   BUDOWLANI WARSZAWA       17 
 1  TADEUSZ FIJAŁKOWSKI  U  R
 2  WALDEMAR SZCZECHTA  1  1  1
 3  EUGENIUSZ ZENDEROWSKI  2  2  5
 4  MIECZYSŁAW STASZCZAK  0  0  0
 5  JANUSZ SUCHECKI  2  3        8
 6  EUZEBIUSZ GOXDZIK  0        1
 R  PIOTROWSKI  0      0
 R  KULIK       NS 
   UNIA LESZNO        37
 9  JÓZEF OLEJNICZAK  2  5
10  STANISŁAW KOWALSKI  3  1  3  7
 11  MARIAN KUŚNIEREK  3  2  2  7
 12  MIECZYSŁAW CICHOCKI  1  3  1   5
 13  ANDRZEJ BARTOSZKIEWICZ  R  R  0
 14  STANISŁAW GLAPIAK  3  3  3  9
 R  ZDZISŁAW SMOCZYK  2  2    4
 R  HENRYK KORDEK        NS

 

IX runda  11.07.1954r.  Leszno UNIA – WŁÓKNIARZ Częstochowa 31 – 22
 

 

   WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA        22
 1  MARIAN KAZNOWSKI  3  2  7
 2  JERZY BLENDLER  1  1  1  3
 3  WALDEMAR MIECHOWSKI  0  1  1
 4  TADEUSZ CHWILCZYŃSKI  1  4
 5  JULIAN KUCIAK  0  R        2
 6  BERNARD KACPERAK  3  U  2        5
 R  ZDZISŁAW JEŁOWIECKI       0 
 R          
   UNIA LESZNO        31
 9  ANDRZEJ KRZESIŃSKI  3  9
10  STANISŁAW KOWALSKI  0  U  2  2
 11  STANISŁAW GLAPIAK  2  1  6
 12  MARIAN KUŚNIEREK  2  0   5
 13  MIECZYSŁAW CICHOCKI  1  1  0  2
 14  JÓZEF OLEJNICZAK  2  2  3  7
 R  ZDZISŁAW SMOCZYK       NS 
 R  ANDRZEJ BARTOSZKIEWICZ        NS

 

 

ANDRZEJ KRZESIŃSKI 

X runda  25.07.1 954r. Leszno  UNIA – CWKS Wrocław 40 – 12

 

 

   CWKSW WROCŁAW       12 
 1  RAJMUND ŚWITAŁA  1  2  4
 2  JERZY JEŻEWSKI   U   0  U  0
 3  NORBERT ŚWITAŁA  D  3  U  3
 4  WŁADYSŁAW ORWAT  1  0  2
 5  JOACHIM MAJ  U  U        0
 6  KAZIMIERZ BENTKE  1  2  U        3
 R  WITOLD KOŁECZEK        NS
 R          
   UNIA LESZNO        40
 9  ANDRZEJ KRZESIŃSKI  3  3  3  9
10  STANISŁAW KOWALSKI   2   2  5
 11  STANISŁAW GLAPIAK  3  2  3  8
 12  MARIAN KUŚNIEREK  2  3  2  7
 13  MIECZYSŁAW CICHOCKI  2   U  3
 14  JÓZEF OLEJNICZAK  2  3  8
 R  ANDRZEJ BARTOSZKIEICZ        NS
 R  ZDZISŁAW SMOCZYK        NS


 

STANISŁAW KOWALSKI  ANDRZEJ  KRZESIŃSKI 

 
XI runda  01.08.1954r. Rybnik   GÓRNIK – UNIA Leszno 30 – 23


                                                             

Prezentacja Unia Leszno w Rybniku od prawej stoją
Andrzej Krzesiński  Stanisław Kowalski Stanisław Glapiak Marian Kuśnierek
Mieczysław Cichocki

 

   UNIA  LESZNO        23
 1  ANDRZEJ KRZESIŃSKI  3  3  3  9
 2  STANISŁAW KOWALSKI  0  1  1
 3  STANISŁAW GLAPIAK  2  3  2  7
 4  MARIAN KUŚNIEREK  U  0  1
 5  MIECZYSŁAW CICHOCKI  0  1  0        1
 6  JÓZEF OLEJNICZAK  2  D  2      4
 R  ZDZISŁAW SMOCZYK        NS
 R  ANDRZEJ  BARTOSZKIEWICZ        NS
   GÓRNIK  RYBNIK        30
 9  ALFRED SPYRA  8
10  PAWEŁ DZIURA  1 1  4
 11  JÓZEF WIECZOREK  3  2  3  8
 12  STANISŁAW SIEMEK  D  1  1  2
 13  ZYGMUNT KUCHTA  1  U  D  1
 14  MARIAN PHILLIP  2  2  7
 R  JAN BŁĄKAŁA        NS
 R  BOGDAN PHILLIP        NS


 

Wyścig I    Andrzej Krzesiński  Alfred Spyra
 

 XII runda  15.08.1954 r. Leszno UNIA – GWARDIA Bydgoszcz 34 – 20

 

 

   GWARDIA  BYDGOSZCZ        20
 1  EUGENIUSZ NAZIMEK  3  3  9
 2  JAN MALINOWSKI  U  0  0  0
 3  KAZIMIERZ KUREK  1  R  1
 4  FELIKS BŁAJDA  0  1  1  2
 5  ANTONI KOWALSKI  0  1        1
 6  ZBIGNIEW RANISZEWSKI  2  2  3        7
 R  ANDRZEJ SADZIŃSKI  0  U    0
 R          
   UNIA LESZNO        34
 9  ANDRZEJ KRZESIŃSKI  2  3  3
10  STANISŁAW KOWALSKI  1  1  2
 11  STANISŁAW GLAPIAK  3  1  2
 12  MARIAN KUŚNIEREK  2  2  0  4
 13  MIECZYSŁAW CICHOCKI  1  3  1  5
 14  JÓZEF OLEJNICZAK  3  2  7
 R  ANDRZEJ BARTOSZKIEWICZ        NS
 R          

 

 

XIII runda 22.08.1954r. Rawicz KOLEJARZ – UNIA Leszno 26,5 – 27,5

 

                                                

   UNIA LESZNO        27,5
 1  JÓZEF OLEJNICZAK  2  2  3  7
 2  MIECZYSŁAW CICHOCKI   0   0  0
 3  STANISŁAW GLAPIAK  U  D  0  0
 4  MARIAN KUŚNIEREK   2   8
 5  STANISŁAW KOWALSKI  3  3  1        7
 6  ANDRZEJ KRZESIŃSKI  2  1,5  0      3,5
 R  ZDZISŁAW SMOCZYK       NS 
 R  ANDRZEJ BARTOSZKIEWICZ        NS
   KOLEJARZ RAWICZ       26,5 
 9  JAN SIEKALSKI  3  0  0  3
10  HENRYK IGNASIAK  1,5  1  3,5
 11  MARIAN JANKOWSKI  1  1  3
 12  FLORIAN KAPAŁA  3  2
 13  MARIAN SPYCHAŁA  1  2  2 5
 14  FRANCISZEK CIEŚLAWSKI  0  1  1  2
 R  WACŁAW WECHMAN       NS 
 R  WŁADYSŁAW GRABOWSKI        NS


 

XIV runda 29.08.1954r. Leszno  UNIA – OGNIWO Łódź 34 – 20 



   OGNIWO ŁÓDŹ        20
 1 WŁODZIMIERZ SZWENDROWSKI  3  2  3  8
 2  LESZEK PRÓCHNIAK  1  0  1  2
 3  JAN KRAKOWSKI  1  1  1  3
 4  WŁODZIMIERZ SUMIŃSKI  D  R   0   0
 5  MARIAN STAWECKI  2   2         6
 6  EUGENIUSZ WRÓŻYŃSKI  0  1        1
 R  PAWEŁ MIROWSKI  0      0
 R          
   UNIA  LESZNO       34 
 9  ANDRZEJ KRZESIŃSKI  U  3  2  5
10  STANISŁAW KOWALSKI  2  1  3  6
 11  STANISŁAW GLAPIAK   3   1  0  4
 12  MARIAN KUŚNIEREK  2  3  3  8
 13  MIECZYSŁAW CICHOCKI  1  0  3 
 14  JÓZEF OLEJNICZAK   3   3  2  8
 R  ZDZISŁAW SMOCZYK       NS 
 R  ANDRZEJ BARTOSZKIEWICZ        NS

 

  XV runda    05.09.1954r.  Wrocław SPÓJNIA – UNIA Leszno 26 – 28

 

                                                            

   UNIA  LESZNO        28
 1  ANDRZEJ KRZESIŃSKI  3  3   3   9
 2  STANISŁAW KOWALSKI  1  1  1  3
 3  STANISŁAW GLAPIAK  3  2  1  6
 4  MARIAN KUŚNIEREK  2  3  2  7
 5  MIECZYSŁAW CICHOCKI  1  0  1        2
 6  JÓZEF OLEJNICZAK  U  1  R        1
 R  ZDZISŁAW SMOCZYK  0      0
 R  ANDRZEJ BARTOSZKIEWICZ        NS
   SPÓJNIA  WROCŁAW        26
 9  EDWARD KUPCZYŃSKI  3  3  8
10  MIECZYSŁAW KOSIERB  0  R  R  0
 11  MIECZYSŁAW POŁUKARD  0  U  3  3
 12  ADOLF SŁABOŃ  1  2  2   5
 13  ALOJZY FRACH  0  0  3
 14  TADEUSZ TEODOROWICZ  2  1  2   5
 R  JERZY BŁOCH  2  
 R  JERZY SAŁABUN       NS 

 

 XVI runda 12.09.1954r Świętochłowice Stal – Unia Leszno 16 – 36

 

 

   UNIA LESZNO       36 
 1  ANDRZEJ KRZESIŃSKI        6
 2  STANISŁAW KOWALSKI        
 3  STANISŁAW GLAPIAK        6
 4  MARIAN KUŚNIEREK        
 5  MIECZYSŁAW CICHOCKI            
 6  JÓZEF OLEJNICZAK               6
 R  ZDZISŁAW SMOCZYK        
 R  ANDRZEJ BARTOSZKIEWICZ        
   STAL  ŚWIĘTOCHŁOWICE        16
 9  TADEUSZ STENCEL        5
10  ZYGFRYD MAKUŁA        
 11  KAZIMIERZ WIŚNIEWSKI        7
 12  STANISŁAW RURARZ        
 13  FRANCISZEK HUDAŁA        
 14  BOLESŁAW PUPER        
 R  ROMAN WIELGOSZ        
 R  DANIEL  BARON        

 

XVII runda 26.09.1954r. Warszawa BUDOWLANI – UNIA Leszno 27 – 26

 

                                                 

   UNIA  LESZNO       26
 1  JÓZEF OLEJNICZAK  3  2  8
 2  HENRYK WOŹNIAK  1   1  U  2
 3  STANISŁAW KOWALSKI  3  1  U  4
 4  MARIAN KUŚNIEREK  1  2  1  4
 5  STANISŁAW GLAPIAK  3  0  3        6
 6  ZDZISŁAW SMOCZYK  D  1  1        2
 R          
 R          
   BUDOWLANI WARSZAWA       27
 9  JANUSZ SUCHECKI  2  3  3  8
10  EUZEBIUSZ GOŹDZIK  0  2  2  4
 11  TADEUSZ FIJAŁKOWSKI  2  2   2  6
 12  WALDEMAR SZCZECHTA  0  0  0   0
 13  MIECZYSŁAW STASZCZAK  D  0  1   1
 14  EUGENIUSZ ZENDEROWSKI  2  3  3  8
 R          
 R          

 

 

XVIII runda 10.10.1954 Częstochowa WŁÓKNIARZ – UNIA Leszno 17 – 34

 

 

   UNIA LESZNO        34
 1  ANDRZEJ KRZESIŃSKI  3  3  2  8
 2  STANISŁAW KOWALSKI   2   0  3   5
 3  MARIAN KUŚNIEREK  3  1  0  4
 4  STANISŁAW GLAPIAK  1  3  3  7
 5  JÓZEF OLEJNICZAK  3  U  R        3
 6  HENRYK WOŹNIAK  3  U  2        5
 R  MIECZYSŁAW CICHOCKI  3      3
 R          
   WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA        17
 9  WALDEMAR MIECHOWSKI  1   3  2  6
10  TADEUSZ CHWILCZYŃSKI  0  U   1  1
 11  BERNARD KACPERAK  2  1  1  4
 12  MARIAN KAZNOWSKI  0  2  0   2
 13  ZDZISŁAW JEŁOWIECKI  1   0   1  2
 14  JULIAN KUCIAK  0  2  0  2
 R          
 R          

 

 

Tabela sezonu 1954 przedstawiała się następująco:

 1  UNIA  LESZNO  18  32  184
 2  SPÓJNIA WROCŁAW  18  28  207
 3  KOLEJARZ RAWICZ  18  26 107 
 4  GWARDIA BYDGOSZCZ  18  20  - 20
 5  BUDOWLANI WARSZAWA  18  19  - 43
 6  CWKS WROCŁAW  18  18  - 19
 7  GÓRNIK RYBNIK  18  16  -43
 8  OGNIWO ŁÓDŹ  18  10 -76
 9  WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA  18  9 -24
 10  STAL ŚWIĘTOCHŁOWICE  18  2 -277

 


 
 

Zawodnik

  M

B

I

II

III

IV

D

U

P

Marian Kuśnierek

18

 

 

 

 

 

 

 

 

Andrzej Krzesiński

15

44

33

9

 

1

1

 

116,5

Józef Olejniczak

16

 

 

 

 

 

 

 

 

Stanisław Glapiak

18

 

 

 

 

 

 

 

 

Mieczysław Cichocki

17

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdzisław Smoczyk

16

13

 

3

4

3

2

1

10

Stanisław Kowalski

18

 

 

 

 

 

 

 

 

Andrzej Bartoszkiewicz

1

4

 

 

1

1

1

1

1

Henryk Woźniak

2

6

1

1

2

 

 

 

7

Leon Majowicz

1

ns

 

 

 

 

 

 

 

Henryk Kordek

1

ns

 

 

 

 

 

 

 

Jerzy Sipiński

1

ns

 

 

 

 

 

 

 









 

 

 




Zbliżał się zmierzch kariery 35 – letniego Józefa Olejniczaka, najlepszego jeźdźca pierwszego siedmiolecia polskiej ligi.

Choć tylko raz stanął na podium IMP, w lidze przez długie lata nie miał sobie równych. Szykując się do zakończenia kariery sportowej, jeżdżący trener Unii zostawił jednak drużynę naszpikowanymi asami, jego uczniami. Do Stanisława Glapiaka, Andrzeja Krzesińskiego, Mariana Kuśnierka dołączyły w 1954r. kolejne wielkie talenty – Stanisław Kowalski i Henryk Żyto.


 
Przycisk Facebook "Lubię to"
 
Reklama
 
 

=> Chcesz darmową stronę ? Kliknij tutaj! <=