Zorganizowano również zawody na wyznaczonych trasach.
W miarę normalizacji sytuacji w kraju pojawiły się inne marki.

W 1946r.rozpoczęto rozgrywanie wyścigów na torze żużlowym, na normalnych
motocyklach, tylko czasami specjalnie przygotowanych.
W 1946 roku na motorze zaczął jeździć niezwykle utalentowany żużlowiec leszczyński
Alfred Smoczyk.

Zanim Leszczyński Klub Motorowy podjął specjalizację w wyścigach motocyklowych na żużlu,
jego zawodnicy w pierwszym okresie powojennej reaktywizacji klubu, odnosili cenne sukcesy
w rajdach motocyklowych.

Pierwszą powojenną imprezą był zorganizowany 1 – majowy „Rajd Gońca”
do Bojanowa ze startem i metą na stadionie ówczesnego Kolejarza
.

Drugą imprezą zorganizowaną przez LKM zorganizowano w niedzielę 07.07.1946 roku był to "Rajd w Nieznane". Zapisy w klubowej kronice z tego okresu są bardzo lakoniczne stąd brak szczegółów. Tego dnia odbyło się też pierwsze zżeranie Związku Okręgowego  PZM w Poznaniu, na którym byli przedstawiciele LKM.

Dziennik Bałtycki z 20.07.1946 roku

Pierwszą   ogólnopolską imprezą , w której wystartowali zawodnicy LKM był rozegrany
21 - 22.07.1946 roku „Rajd po Ziemiach Odzyskanych”na trasie Poznań – Wałcz – Stargard Szczeciński –
Szczecin – Gorzów – Zielona Góra – Wrocław – Leszno – Poznań długość 858 km.
Start z Poznania w dniu straceniach na stokach Cytadeli Artura Greisera - okupacyjnego namiestnika Kraju Warty.
Zwyciężył Jan Liwiński

Florian Walenciak odniósł sukces, zdobywając w silnej krajowej obsadzie I miejsce
w kat. 250 ccm. Jego klubowy kolega Jan Tomowiak był pierwszy
w kat. powyżej 350 ccm. Floriana Walenciaka w klasyfikacji ogólnej wyprzedził
tylko Lwiński z Legii Warszawa.  Zarówno Walenciak i Tomkowiak startowali
na motocyklach marki NSU

W „Biegu Pętlicowym” w Zielonej Górze w gronie 42 startujących, reprezentacja LKM liczyła aż 24 kierowców w kat. maszyn 250 ccm i powyżej 350 ccm,zawodnicy LKM w każdej z tych kategorii  zajęli po trzy pierwsze miejsca.

W  rozegranym w bardzo ciężkich warunkach „Rajdzie Tatrzańskim”, zawodnik LKM Bolesław Dobrowolski  zajął II miejsce w kat. do 130 ccm. Przegrał tylko z słynnym Andrzejem Żymirskim z OMTUR Okręcie Warszawa.
W rajdzie startowało 96 zawodników.

15 września o „Złoty Kask” poznańskiej „Unii”, w urządzonym z tej okazji zjeździe plakatowym – LKM zdobył I nagrodę, wyprzedzając Unię Ostrów i GGK Gdynię.
W imprezie tej startowało 44 zawodników. Przejechali oni łącznie 3686 km.

Zawodnicy wzięli jeszcze udział w rajdzie KS „Lechii” z okazji odbywających się Targów Poznańskich, w którym Bolesław Dobrowolski zajął I miejsce w kat. maszyn 250 ccm, a Stanisław Tomkowiak w kat. pow. 350 ccm
Drugie miejsce w kat. 250 ccm zajął Antoni Osiecki.

Pierwsze zawody tylko z udziałem motocyklistów miejscowych, odbyły
się w Lesznie 29 września  1946 roku

03.10.  Rawicz Turniej Indywidualny A.  Smoczyk 1 m.

27.10.Krotoszyn „Biało- Błękitna” Wstęga KS Astra A. Smoczyk 2 m.

Sezon zakończono „Pogonią za lisem”, którym był sam prezes Leon Fabiańczyk.
Wykrył go Alfred Smoczyk, który startował na nowym motocyklu „DKW” o pojemności 250 ccm.
Wspólną zabawą zakończono ten pierwszy powojenny rok działalności klubu.